Úvod
Pravidla hry
Přátelské hry
Miniturnaje
XP
Klany
Pomůcky ve hře
Sériové pomůcky
Zlaťáky
Nákup Zlaťáků
Jak kontaktovat podporu?
Zásoby
Ligy a žebříčky
Chat
Jak na potíže s hraním?
Nastavení
Jak získávat přátele
Přátelské hry
Sochy
Příjem nových otázek
Videoreklama
Moderátoři
Problémy s přihlášením
Zásady ochrany osobních údajů
Často kladené otázky - F.A.Q.
Smluvní podmínky
E.U.L.A.
Impressum
XP

Co jsou to XP?
Co jsou to základní XP?
Jaké jsou druhy bonusových XP?
Co je to procentuální bodový bonus XP?
Co je to XP bonus oponentů?
Co je to sériový výherní bonus XP?
Co je to sériový bezeztrátový bonus XP?
Co je to klanový bonus XP?
Herní konečný přehled


Co jsou to XP?

XP v Dobyvateli jsou body zkušenosti (experience points). Je několik možností, jak zvýšit své XP. Body zkušenosti se postupně sečítají a slouží jako základní měřítko pro týdenní výzvu a ligový žebříček. Mějte na paměti, že slovo "Výherní" je dále definováno jako získání prvního místa, na rozdíl od slova "Beze ztráty", které je přisuzováno za první a druhé místo. Jen třetí místo je vždy označováno jako "Ztráta". Je zde několik úrovní bonusů založených na faktu, zda hráč porazil jednoho, nebo oba oponenty.

Je možné získat základní XP a dále 5 druhů bonusových XP.

Co jsou to základní XP?

Během prvních 10 her jsou v rámci základních XP noví hráči odměňování pouze 100 body. Od 11. hry hráči získávají 300 bodů při výhře, 200 bodů za druhé místo a 100 bodů za třetí místo.

Jaké jsou druhy bonusových XP?

Existuje 5 druhů bonusových XP:

 • Procentuální bodový bonus XP
 • XP bonus oponentů
 • Sériový výherní bonus XP
 • Sériový bezeztrátový bonus XP
 • Klanový bonus XP

Co je to procentuální bodový bonus XP?

Tento bonus záleží na procentu všech bodů, které získáte ve hře. Získáte poměrnou část základních XP. Tedy pokud vyhrajete hru v poměru 5:4, získáte jako bonus 80% základních bodů na víc - tj. 300*0,8=240 XP bonusových bodů.

Co je to XP bonus oponentů?

Tento bonus záleží na úrovni vašich oponentů. Získáte poměrnou část z vašich základních XP bodů. Takže pokud hrajete proti dvěma hráčům na úrovních 10 a 14, získáte (10+14)/2=12 % základních XP bodů na víc.

Co je to sériový výherní bonus XP?

Sériový výherní bonus XP je určen počtem nepřerušených výher za sebou (tedy počtem her, kdy se hráč umístil na 1. místě). Za každou výhru dostáváte 100 XP. Pokud vyhrajete 2x za sebou, získáte bonus 200 XP. Pokud vyhrajete pět her za sebou, získáte 100*5=500 XP bodů jako bonus. Takto bonus roste až do výše 1000 XP. Pokud výherní řadu ztratíte (skončíte na 2. nebo 3. místě), po další výhře pak bonus začíná opět od začátku.

Příklady:
Pokud vyhrajete 4 bitvy za sebou, získáte sériový výherní bonus XP ve výši 400 XP (4 x 100).
Pokud vyhrajete 7 bitev v řadě, získáte bonus 700 XP, atd.
Pokud ztratíte hru, vrátíte se k 0 XP bonusu a začnete opět od 100 XP počínaje další výhrou.

Co je to sériový bezeztrátový bonus XP?

Tento bonus získáte v případě, že neztratíte ani jednu hru v řadě - tedy že skončíte buďto na 1. nebo na 2. místě. Obnos tohoto bonusu XP záleží na délce bezeztrátové série. Za každou hru beze ztráty obdržíte 50 XP bodů. Maximálně můžete takto získat 500 bonusových bodů XP. Pokud ztratíte jednu hru v řadě, je bonus vynulován a následujícím druhým místem opět začíná na 50 XP (nebo 100 XP při prvním místě).

Pokud skončíte na prvním, nebo druhém místě ve 4 hrách za sebou, budete odměněni 200 bonusovými XP (4x50).

V případě 7 her za sebou, kdy ani jednou neskončíte na 3. místě, získáte po dokončení hry 350 bonusových XP bodů (7x50)

Jakmile jednou skončíte na posledním místě, získáte 0 bodů sériového bonusu beze ztrát a od další hry, kde se umístíte na 2. místě opět získáváte v rámci tohoto bonusu 50 XP bodů.

Co je to klanový bonus XP?

Úroveň klanu záleží na počtu XP bodů, které získal. Členové klanu získávají XP body během soutěžních her (nezahrnuje přátelské hry). Nejvyšší úroveň klanu může být 50. Pokud jste členem klanu, získáváte díky němu klanové bonusové XP body.

Klanový bonus XP = Celkové XP * (počet aktivních hráčů klanu / 100)

Jako člen klanu získáváte více XP bodů ve svých hrách, což vám umožňuje dosáhnout lepší pozice v ligovém žebříčku.

Herní konečný přehled

Závěrečné shrnutí hry se objeví vždy po ukončení bitvy a nabízí hráčům detailní přehled popisující počet získaných XP bodů. Mohou zde být následující hodnoty:

 • Základní XP - Tento tab ukazuje který hráč skončil na 1., 2. & 3. místě, společně s počtem základních XP bodů získaných každým hráčem.
 • Procentuální bodový bonus - Tento tab ukazuje jak byl vypočítán Procentuální bodový bonus společně s grafickým znázorněním části mapy, kterou jste během hry získal.
 • Bonus oponentů - Tento tab ukazuje jak byl vypočítán bonus oponentů a jaké XP jste díky němu obdržel.
 • Sériový bonus - Tento tab ukazuje dohromady Sériový výherní bonus a Sériový bezeztrátový bonus. Grafika je rozdělena na dva sloupce: horní řada (žlutá) znázorňuje výherní bonus a spodní řada (šedá) bezeztrátový bonus. Na mincích je vidět počet XP bodů, které jste díky svým výsledkům za posledních 10 her získal. Ikony mezi těmito řadami zobrazují:
  • Velká zlatá mince: Úspěšná kalkulace Sériového nebo Bezeztrátového bonusu
  • Malá bronzová mince: Ztráta Sériové výherní nebo bezeztrátové řady
  • Postava znázorňující sériovou pomůcku: Umístěna, pokud jste použil Sériovou pomůcku pro pokračování ve výherní, nebo bezeztrátové sérii
 • Klanový bonus - Tento tab ukazuje kompletní rozpad vašich Klanových bonusových XP. Pokud nejste v klanu, vidíte zde zprávu o možnosti založit svůj klan, nebo vstoupit do již existujícího
 • Statistika otázek - Tento tab ukazuje přehled statistiky otázek a odpovědí pro Výběrové otázky i Tipovací otázky. Tato informace obsahuje kolik otázek jste odpovídali celkem, kolik správně; poměr správně zodpovězených výběrových otázek a přesnost při tipovacích odpovědích.