Úvod
Pravidla hry
Přátelské hry
Miniturnaje
XP
Klany
Pomůcky ve hře
Sériové pomůcky
Zlaťáky
Nákup Zlaťáků
Jak kontaktovat podporu?
Zásoby
Ligy a žebříčky
Chat
Jak na potíže s hraním?
Nastavení
Jak získávat přátele
Přátelské hry
Sochy
Příjem nových otázek
Videoreklama
Moderátoři
Problémy s přihlášením
Zásady ochrany osobních údajů
Často kladené otázky - F.A.Q.
Smluvní podmínky
E.U.L.A.
Impressum
Příjem nových otázek

Jak vytvořit novou otázku

Nové otázky do hry mohou tvořit hráči, kteří dosáhli 13. úrovně.

Začněte kliknutím na Knihovnu v obci. V horní části okna najdete obory, pro které je možné odeslat otázky.

Seznam oborů: Zábava, Životní styl, Umění, Každodenní život, Geografie, Historie, Literatura, Matematika a fyzika, Biologie a chemie, Sport

V horní části okna klikněte na téma, pro které chcete napsat a odeslat otázky. Obory označené symbolem "tužka" představují aktuální Týdenní výzvu k poslání otázek (vždy od pondělí do neděle). V dolní části okna zvolte zeleným tlačítkem jaký druh otázky chcete přidat. Vlevo jsou číselné (tipovací otázky), vpravo výběrové otázky. Vytvořte otázku i odpovědi. V okně pro otázky je nutné vyplnit všechna textová pole. Nezapomeňte přidat odkaz na český internetový zdroj pro ověření správné odpovědi (bližší informace níže).

Posílejte, prosím, pouze vlastní otázky, nekopírujte otázky z jiných vědomostních her nebo z jiných zdrojů.

Otázky by měly být zajímavé, podnětné a napsané tak, aby hráči jasně pochopili, co jsou žádáni.

V tipovacích otázkách musí být být celé číslo bez desetinných míst. Neposílejte otázky s přibližnou odpovědí - odpověď musí být přesná.

Použijte kontrolu pravopisu a zkontrolujte, zda používáte správnou interpunkci, velká a malá písmena.

Otázky do hry přijímáme pouze ve spisovné češtině.

Odkazy pro ověření odpovědi

Při tvorbě otázek je potřeba uvést český internetový zdroj pro ověření správnosti odpovědi. Není-li tato podmínka splněna, otázka nebude v žádném případě přijata.

Při uvádění zdroje uveďte přesnou adresu z prohlížeče; rozhodně nestačí např. "wikipedia" nebo "google". Zároveň si zkontrolujte, že nejde o stránku, jejíž obsah se rychle mění (např. úvodní stránka Wikipedie). Stránka by měla být v češtině; pouze u velmi zajímavých otázek lze akceptovat i cizojazyčný zdroj.

Zdroj (či zdroje) musí jednoznačně potvrdit dvě věci: jak správnost té správné odpovědi, tak i nesprávnost ostatních; někdy je to jasné (je-li nějaký údaj jednoznačný z principu – letopočet události, výška stavby, autor knihy …), a potom dokazovat nesprávnost ostatních není potřeba. Ale v mnoha případech (např. která z uvedených možností má nějakou vlastnost) to možné je, a pak doklad nesprávnosti ostatních potřeba je.

Ještě jednou: odkaz na zdroj proověření správnosti je formálním požadavkem na otázku a jeho neuvedení nebo nesprávné uvedení vede k odmítnutí otázky.

Týdenní výzva k poslání otázek

Každý týden jsou v nabídce otázek určitá témata označené ikonou "tužky". Hráči mohou posílat otázky i do jiných oborů, ale otázky budou uloženy a dostanou se do schvalování a následně do hry teprve tehdy, až přijde na řadu konkrétní téma v týdenní výzvě.

Pokud je otázka hráčem odeslána a přijata do schvalovacího systému, je odeslána do tzv. Mini kvízu. Zde mohou hráči hodnotit nové otázky, které dosud nejsou ve hře. Tomuto hodnocení se říká kvalifikace otázek. 100 nejlépe hodnocených tipovacích otázek a 100 nejlépe hodnocených otázek s výběrovou odpovědí postupuje do finálového kola. Během tohoto kola jsou pak otázky kontrolovány administrátory hry, zda splňují pravidla pro příjem nových otázek, zda nejsou duplicitní, jsou zkontrolovány zdroje, proběhne kontrola gramatiky atd. Otázky jsou potom buďto odeslány do hry, nebo smazány.

Děkujeme za zaslání nové otázky, může pomoci hru udělat zajímavější a vzrušující.

Hráč, jenž je autorem otázky vložené do hry, obdrží sochu Knihovník.